Ndërlidhjet

Shtëpia e Bardhë: U dënuan sulmet e dhunshme në Irak


Shtëpia e Bardhë ka dënuar sulmet vetëvrasëse me bombë në Irak, nga të cilat u vranë së paku 50 vetë dhe ka kërkuar nga irakianët që të përgjigjen me "përkushtim të qetë".

"Shtetet e Bashkuara i dënojnë sulmet e dhunshme kundër irakanëve të pafajshëm", tha zëdhënësi i Këshillit Kombëtar të Sigurisë, Gordon Johndroe.

Nga sulmet vetëvrasëse me bomba në Bagdadin qendror dhe në Kirkuk u vranë afro 50 vetë dhe u plagosën 200 të tjerë.
XS
SM
MD
LG