Ndërlidhjet

Pakistan: Sulme kundër forcave të sigurisë


Militantët kanë vrarë tre punonjës të shërbimit pakistanez të zbulimit dhe rrëmbyen 30 policë dhe paraushtarakë. Lajmi bëhet i ditur nga burimet zyrtare.

Incidenti ndodhi në krahinën kufitare në veriperëndim të Pakistanit. Agjencia gjermane e lajmeve citon zëdhënësin e talibanëve të ketë marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG