Ndërlidhjet

Pajtim për armëpushim në Osetinë Jugore


Gjeorgjia dhe Osetia Jugore raportohet se janë pajtuar rreth armëpushimit në rajonin që kërkon shkëputje.

Agjencia e lajmeve Interfax citoi shefin e paqëruajtësve rusë atje për këtë informacion.

Më herët, presidenti presidenti i Gjeorgjisë Mikheil Saakashvili ofroi armëpushim të mënjëhershëm pas ditëve të përplasjeve, që shtuan frikën për shpërthimin e luftës.

Ndërkohë, zyrtarët e lartë amerikanë thanë se janë pajtuar me kolegët rusë që të punojnë bashkarisht për zgjidhjen e krizës në Osetinë Jugore.

XS
SM
MD
LG