Ndërlidhjet

Gjeorgjia akuzon Moskën për Osetinë


Presidenti rus Dimitri Medvedev ka thirrur një takim të jashtëzakonshëm të këshillit të sigurisë për të diskutuar luftimet mes Gjeorgjisë dhe Osetisë Jugore.

Rusia mbështet synimet e Osetisë Jugore për autonomi të një shkalle të gjerë.

Ministri i Brendshëm i Gjeorgjisë mëngjesin e sotëm ka akuzuar Moskën se aeroplanët ushtarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore të Gjeorgjisë dhe kanë hedhur bomba në Osetinë Jugore.
XS
SM
MD
LG