Ndërlidhjet

Çeki: 7 të vdekur nga përplasja e trenit


Policia në Republikën e Çekisë tha se të paktën 7 njerëz kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 janë lënduar kur një tren i udhëtarëve i shpejtësisë së lartë, sot është përplasur në një urë të shembur në afërsi të kufirit me Poloninë.

Raportohet se treni EuroCity udhëtonte me shpejtësi prej 140 km/h kur u përplas në rrënojat e urës afër qytetit Studenka, rreth 350 km nga Praga.

Treni po udhëtonte nga Praga në qytetin polak Krakow.
XS
SM
MD
LG