Ndërlidhjet

Algjeri: Islamistët vrasin 43 veta


Ministria e Brendshme e Algjerisë njoftoi për së paku 43 të vrarë dhe 38 të plagosur nga një sulm vetvrasës.
Sulmi kishte si cak një shkollë të përgatitjes së trupave paraushtarake, 60 km larg kryeqytetit Algjer.

Në të tjera zhvillime mediat vendore njoftuan për 11 pjestarë të vrarë të forcave të sigurisë nga ekstremistët islamikë.
XS
SM
MD
LG