Ndërlidhjet

Vriten në pusi 20 vetë në veri të Bagdadit


Sulmues të armatosur i kanë zënë pritë dhe kanë vrarë 20 persona në provincën Diyala, kryeqytet i së cilës është Bakuba.

11 nga të vrarët janë policë dhe nëntë luftëtarë kundër Al-Qaidas.

Viktimat ishin mbledhur në një fshat kur u zunë në pritë nga sulmuesit.
XS
SM
MD
LG