Ndërlidhjet

Në Kosovë po festohet Fitër Bajrami.


Besimtarët myslimanë në orët e hershme të mëngjesit e kanë bërë faljen e namazit të Bajramit.

Në Prishtinë, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, u tha besimtarëve se për të parën herë Bajrami po festohet në Kosovën e pavarur, të pranuar ndërkombëtarisht.

Ai kërkoi respektimin e etnisë, gjuhës dhe besimit të çdo qytetari të Kosovës.
XS
SM
MD
LG