Ndërlidhjet

Konuzin: Rusia mbetet së bashku me Serbinë


Rusia edhe mëtutje do të jetë së bashku me Serbinë, në përpjekjet e saj për ta ruajtur Kosovën, deklaroi mbrëmë ambasadori rus në Beograd, Aleksandar Konuzin.

Ai vlerësoi se "mbështetësit e copëtimit të Serbisë nuk do të rrinë duarkryq" dhe se presioni ndaj Serbisë do të rritet.
XS
SM
MD
LG