Ndërlidhjet

5 shtete zgjedhen anëtare të Këshillit të Sigurimit


Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka votuar sot Japoninë, Turqinë, Meksikën, Austrinë dhe Ugandën për të qenë anëtare të Këshillit të Sigurimit për periudhën 2009-2010.

Për ulëse në Këshillin e Sigurimit konkuruan edhe Islanda dhe Irani.
XS
SM
MD
LG