Ndërlidhjet

Sharm el-Sheikh: Takohen Peres e Mubarak


Presidentët e Izraelit dhe Egjiptit do të takohen sot për të diskutuar mbi përpjekjet paqësore në rajon.

Presidenti izraelit Shimon Peres ai egjiptian Hosni Mubarak do të takohen në Sharm el-Sheikh.

Dy udhëheqësit gjithashtu do të diskutojnë edhe rolin ndërmjetësues të Egjiptit për zgjatjen e armëpushimit në Gaza.
XS
SM
MD
LG