Ndërlidhjet

Bursat evropiane shënuan rritje


Bursat evropiane kanë shënuar sot rritje në orët e para të sesionit, duke e ndërprerë kështu rënien gjatë pesë ditëve të kaluara.

Bursa britanike FTSE, ajo gjermane DAX dhe bursa frenaceze CAC, kanë shënuar rritje prej 2.3 deri në 4.3 %.

Analistët thonë se nuk është befasi që investitorët kanë lëvizur kah blerja e aksioneve, megjithë faktin se parashikimet ekonomike edhe mëtutje përshkohen me pesimizëm.
XS
SM
MD
LG