Ndërlidhjet

Rriten tensionet në Osetinë e Jugut


Qeveria separatiste e Osetisë së Jugut tha se një osetian është vrarë me snajper nga territori i kontrolluar nga forcat gjeorgjiane.

Incidenti është i fundit në radhën e përplasjeve mes Gjeorgjisë dhe Osetisë së Jugut që nga lufta ruso-gjeorgjiane në gusht të këtij viti.
XS
SM
MD
LG