Ndërlidhjet

Olmert, Obama diskutuan procesin paqësor


Zyra e kryeministrit izraelit, Ehud Olmert, tha se ai dhe presidenti i zgjedhur amerikan, Barack Obama, gjatë një bisede telefonike janë dakorduar mbi nevojën për të çuar përpara procesin e paqes ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.

Zyra e Olmert tha se kryeministri dhe Obama folën për avancimin e procesit të paqes, por, njëkohësisht, edhe ruajtjen e sigurisë së Izraelit.
XS
SM
MD
LG