Ndërlidhjet

Protesta në Gjeorgji


Nëm kryeqendren e Gjeorgjisë në Tbilisi rreth 10 mijë veta kanë demonstruar kundër presidentit Mikael Shakashvili me kërkesën për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale.
Demonstrata e organizuar nga mbështetësit e opozitës është protesta e parë e madhe pas luftës së Gjeorgjisë me Rusinë në gusht të këtij viti.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG