Ndërlidhjet

Irak: 15 të vrarë


Nga një sulm vetvrasës u vranë 15 persona, përfshi 7 policë dhe u plagosën 20 të tjerë. Sulmi ndodhi në rajonin e trazuar irakian të Dixhalës.

Në rajonin në fjalë vazhdojnë të veprojnë militantët e al Kaidës, të cilët janë dëbuar nga pjesa më e madhe e Irakut.
XS
SM
MD
LG