Ndërlidhjet

Shkup: Takohen Gruevski dhe Berisha


Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski dhe kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i kanë vlerësuar të shkëlqyera marrëdhëniet mes dy vendeve.

Në njoftimin e kabinetit të kryeministrit Gruevski thuhet se dy shefat e qeverive kanë biseduar për intensifikimin e bashkëpunimit ekonomik.

Pas takimit, Berisha iu falënderua mikpritësit për manifestimet që organizoi me rastin e përvjetorit të Kongresit të Manastirit.

"Kryeministri ka organizuar manifestim në kryeqytetin e Maqedonisë për nder të ngjarjeve më të ndritshme në historinë e kombit shqiptar-100 vjetorin e Kongresit të alfabetit të Manastirit", tha Berisha.
XS
SM
MD
LG