Ndërlidhjet

Bagdad: 18 femra u dorëzuan te forcat amerikane


Gjithsej 18 femra nga rrjeti i sulmeve vetëvrasëse me bomba janë dorëzuar te forcat amerikane në Irak.

Forcat e Shteteve të Bashkuara njoftuan sot se femrat ishin stërvitur për sulme vetëvrasëse me bomba në provincën veriore Diyala.

Raportohet se ato ishin bindur nga prindërit e tyre dhe liderët klerikë për ta ndalur trajnimin dhe për tu dorëzuar.

Grupet terroriste kanë përdorë femrat për ndërmarrjen e sulmeve vetëvrasëse në Irak, për shkak se ato kontrollohen më pak.
XS
SM
MD
LG