Ndërlidhjet

Rusi: Policia arreston aktivistë të opozitës


Policia ruse ndaloi dhjetëra persona që po merrnin pjesë në protesta të paautorizuara nga policia. Protestat u mbajtën në Moskë dhe në Shën Petërsburg nën organizimin e kritikut të Kremlinit dhe ish kampionit botëror të shahut, Garry Kasparov.

Incidentet vijnë një ditë pas themelimit të një partie të re nga Kasparov të quajtur Solidaritet. Kjo parti synon të mbledhë të gjitha forcat opozitare të Kremlinit.

XS
SM
MD
LG