Ndërlidhjet

Paris: Përfundoi konferenca për Afganistanin


Zyrtarë të lartë afganë, përfaqësues të vendeve fqinje me Afganistanin dhe fuqitë botërore kanë rënë dakord të punojnë më ngushtë për stabilizimin e vendit.

Irani nuk morri pjesë në konferencën një ditore që u mbajt në Paris.

Takimi solli së bashku zyrtarë nga Pakistani, Kina, Taxhikistani, Turkmenistani, Uzbekistani dhe India. Në takim kishte përfaqësues të BE-së, OKB-së, Rusisë, SHBA-së dhe Britanisë.
XS
SM
MD
LG