Ndërlidhjet

Në Tajlandë zgjidhet kryeministri i ri


Parlamenti i Tajlandës ka zgjedhur liderin e opozitës, Abhisit Vejajiva, për kryeministër të vendit pas rreth gjashtë muajsh të kaosit politik.

Muajin e kaluar, protestuesit anti-qeveritarë morën kontrollin e aeroporteve.

Ndërkaq, gjykata e nxorri jashtë skenës politike partinë që ishte në pushtet dhe liderin e saj.
XS
SM
MD
LG