Ndërlidhjet

Rivendosen kontaktet NATO-Rusi


NATO-ja dhe Rusia pritet të kenë takimin e parë në nivel të lartë që nga ngrirja e raporteve me Moskën si pasojë e ndërhyrjes në Gjeorgji.

Pritet që gjatë ditës së nesërme kreu i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, të takohet me përfaqësuesin e Rusisë në NATO, Dimitri Rogozin.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG