Ndërlidhjet

Moskë: 9 të plagosur nga shpërthimi


Të paktën nëntë njerëz janë plagosur nga shpërthimi në një treg të Moskës.

Zëdhënësi i policisë, Viktor Birykov, tha se një mjet shpërthyes i paidentifikuar eksplodoi në një treg në jug të Moskës.

Ai nuk i komentoi autorët e mundshëm të incidentit.

Moska dhe qytetet tjera në Rusi shpesh kanë parë sulme terroriste dhe shpërthime që ndërlidhen me përleshjet ndërmjet klaneve kriminale rivale.
XS
SM
MD
LG