Ndërlidhjet

Rusia kërcënon Evropën


Rusia ka bërë të ditur se mosmarrëveshjet midis kompanisë Gazprom dhe Ukrainës mund të çojnë në destabilizimin e furnizimit me gaz të Evropës.

Këto komente u bënë nga zv.kryeministri i parë rus, Viktor Zubkov.

Gazprom-i thotë se Ukraina i ka borxh më shumë se 2.4 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG