Ndërlidhjet

Rusia po i shet armë Iranit


Një zyrtarë i ushtrisë amerikane i ka thënë në kushte anonimiteti agjensisë AP së Shtetet e Bashkuara dyshojnë se Rusia po i shet Iranit rraketa me rreze të gjata veprimi. Nëse kjo është e vërtetë, sipas tij, do të paraqiste rrezik për trupat amerikane në Irak dhe Afganistan. Agjensia e eksportit të armëve në Rusi ka konfirmuar se është duke e ndihmuar Iranin me armë. Departamenti amerikan i shtetit tha se pret sqarime nga Rusia.
XS
SM
MD
LG