Ndërlidhjet

Prishtinë: Sejdiu e Thaçi urojnë për Kërshëndella


Zyrtarët më të lartë të Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi, uruan sot besimtarët katolikë për Kërshëndella.

Në këto urime është theksuar se për të parën herë kjo festë shënohet në Kosovën e pavarur.

Në urime është thënë se të gjithë qytetarët e kanë dhënë kontributin e tyre që "Kosova të jetë vend i qetë, i shpresës dhe besimit për jetë më të mire dhe përparim".
XS
SM
MD
LG