Ndërlidhjet

Kandahar: Vriten 11 talebanë


Forcat e koalicioni të prira nga SHBA-të njoftuan se kanë vrarë 11 militant taleban përfshirë edhe kreun e një celule që përgatiste bomba për sulme terroriste. Operacioni u bë në provincën e Kandaharit dhe për cak ishin prodhuesit e bombave me të cilat sulmohen ushtarët e NATO-s.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG