Ndërlidhjet

Kabul: Forcat e koalicionit vranë 6 militantë


Forcat e koalicionit dhe ato të Afganistanit thanë se kanë vrarë gjashtë miliatntë gjatë një patrullimi në rajonin më të trazuar të vendit.

Koalicioni tha se forcat e kombinuara ishin duke patrulluar të enjten në provincën Helmand, kur i vërejtën militantët dhe i sulmuan, duke ua shkatërruar armatimin.

Më shumë se 6 mijë njerëz kanë vdekur si pasojë e kryengritjes në Afganistan gjatë vitit 2008.
XS
SM
MD
LG