Ndërlidhjet

BE: Takim urgjent për krizën e gazit


Presidenca çeke e Bashkimit Evropian tha se do të thrrasë një takim për krizën e gazit ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës. Vendet e BE-së kanë filluar ti ndjejnë pasojat e ndëprerjes së furnizimit me gaz të Ukrainës nga ana e Rusisë.

Zyrtarët rus kanë akuzuar Ukrainën për pengesat ne furnizimin me gaz të Evropës.
XS
SM
MD
LG