Ndërlidhjet

Sarkozy udhëton drejt Lindjes së Mesme


Presidenti i Francës, Nikolas Sarkozy, do të fillojë sot turin në Lindjen e Mesme, në përpjekje për të siguruar armëpushimin ndërmjet Izraelit dhe Hamasit.

Sarkozy është lideri i parë i fuqive të mëdha që viziton rajonin prej fillimit të ofensivës së Izraelit ndaj caqeve të Hamasit.

Qëndrimi dyditor në rajon i presidentit francez përfshin vizitat në Egjipt, Bregun Perëndimor, Izrael, Siri dhe Liban.
XS
SM
MD
LG