Ndërlidhjet

Rusia ndërpren dërgimin e gazit nga Ukraina


Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar kompaninë shtetërore Gazprom që prej sot të ndërprejë dërgesat e gazit që shkojnë nga Ukraina drejt vendeve të Evropës.
Drejtori i Gazpromit Aleksei Miler ka thënë se si zëvendësim do të shtohet sasia e gazit që Evropës do t'i dërgohet përmes Bellorusisë dhe Detit të Zi.
XS
SM
MD
LG