Ndërlidhjet

Izraeli ende nuk e ka pranuar planin


Presidenti francez Nicholas Sarkozy tha se Izraeli dhe Autoriteti Palestinez ka pranuar planin e paqes franko-egjiptian.

Sarkozy bëri thirrje për zbatimin e menjëhershëm të planit, në mënyrë që t'i jept fund vuajtjes së civilëve.

Mark Regev, zëdhënës i Qeverisë izraelite tha se vendi i tij e mirëpret planin, por do ta pranojë vetëm kur t'i jepet fund zjarrit armik nga Gaza.
XS
SM
MD
LG