Ndërlidhjet

Bajden viziton Afganistanin


Nënpresidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara Xhozef Bajden ka arritrur sot për vizitë në Afganistan ku do të bisedoj me liderët afganë dhe ushtarakët e lartë të Shteteve të Bashkuara. Zyrtarët kanë thënë Bajden pritet të tajkohet me presidentin e Afganistanit Hamid Karzai dhe me gjeneralin amerikan Dejvid McKiernan, që u prin forcave të NATO-s në Afganistan.
Nënpresidneti i zgjedhur Xhozef Bajden dje ka vizituar Pakistanin.
XS
SM
MD
LG