Ndërlidhjet

Uashington: Koncert festiv për inagurimin e Obamës


Qindra mijëra njerëz kanë marrë pjesë në koncertin e pop muzikës në National Mall në Uashington, që ishte pjesë e festimeve për inagurimin e Barak Obamës si president i SHBA-ve. Ndër këngëtarët që performuan ishin edhe Bruce Springsteen, U2 dhe Stevie Wonder.
Duke iu drejtuar turmës, Obama bëri thirrje për shpirt të ri të sakrificës kombëtare për të përfunduar luftën dhe recesionin. Obama do të jetë presidenti i 44 i Shteteve të Bashkuara. Ai merr nesër detyrën nga George Bush.
XS
SM
MD
LG