Ndërlidhjet

Nuk mbyllet baza amerikane në Kirgizi


Autoritetet në Kirgizi nuk planifikojnë mbylljen e bazës ajrore amerikane në këtë vend. Lajmi bëhet i ditur nga gjenerali David Petraeus, komandant i trupave amerikane në Irak dhe në Afganistan. Kjo bazë përdoret nga Uashingtoni për të mbështetur operacionet në Afganistan.

Lajmi për mbylljen e bazës amerikane ishte publikuar në mediat ruse. Petraeus tha se raportet e mediave ishin të pabaza.
XS
SM
MD
LG