Ndërlidhjet

Vdes shkrimtari John Updike


Ka vdekur në moshën 76 vjeçare shkrimtari amerikan John Updike. Ai konsiderohej si njëri nga shkrimtarët bashkohorë më të njohur amerikan. Ka qenë fitues i disa çmimeve letrare për novelat "Lepuri është i pasur" dhe "Lepuri në pushim". Updike ka botuar më shumë se 50 libra në karrierën të cilën e filloi më 1950.
XS
SM
MD
LG