Ndërlidhjet

Moskë: Kërkohet dorëheqja e Putinit


Në gjithë Rusinë janë duke u mbajtur protesta kundër politikave qeveritare dhe me kërkesën për dorëheqjen e kryeministrit Vladimir Putin.
Në Vladivostok dhe Çabarovsk në rrugë për të protestuar kanë dalur nga 5 mijë veta.
Në Moskë gjatë ditës pritet të mbahen rreth 20 tubime protestuese.
Protestat organizohen nga një numër i madh grupacionesh politike duke filluar nga Partia Nacional Bolshevike dhe deri te mbështetësit e ish kampionit botëror në shah liberalit Gari Kasparov.
XS
SM
MD
LG