Ndërlidhjet

Ndahen çmimet Grammy


Ish këngëtari i Grupit "Led Zeppelin", Robert Plant, dhe këngëtari Alison Krauss kanë fituar çmimin Grammy për albumin më të mirë "Raising Sand" si dhe rekordin vjetor me këngën "Please read the letter". Në edicionin e 51-të të ndarjes së çmimeve Grammy, grupi britanik Coldplay fitoi Grammyn për këngën më të mirë "Viva La Vida".
XS
SM
MD
LG