Ndërlidhjet

Holbrooke bisedon me zyrtarët e Indisë


I dërguari amerikan, Richard Holbrooke, në Nju Delhi ka zhvilluar bisedime me zyrtarët e lartë të Indisë.

Në takime është diskutuar për situatën në Afganistan dhe për marrëdhëniet e tensionuara të Indisë me Pakistanin.

Zoti Holbrooke në Nju Delhi arriti pasi vizitoi Afganistanin dhe Pakistanin.
XS
SM
MD
LG