Ndërlidhjet

Gjeorgji-Rusi, afër marrëveshjes


I dërguari evropian në bisedimet mes Gjeorgjisë dhe Rusisë, Pierre Morel tha se dy vendet kanë rënë dakord për propozimin që synon parandalimin e konflikteve.

Rusia dhe Gjeorgjia hynë në luftë në gushtin e vitit 2008 lidhur me dy rajonet separatiste të Gjeorgjisë, Abkazia dhe Osetia e Jugut.
XS
SM
MD
LG