Ndërlidhjet

Poloni: Takim dy ditor i NATO-s


Ministrat e mbrojtjes së NATO-s fillojnë nesër një takim dy ditor në Poloni.

Pritet që gjatë takimit SHBA-të të rrisin presionin ndaj aleatëve evropianë për të dërguar më shumë trupa në Afganistan.

Takimi në Poloni përkon dhe me përpjekjet e NATO-s për të kërkuar rrugë alternative për të furnizuar forcat e Aleancës në Afganistan. Shpesh autokolonat furnizuese të NATO-s janë bërë cak i sulmeve në Pakistan.
XS
SM
MD
LG