Ndërlidhjet

Kairo: Janë arrestuar tre të dyshuar për sulm


Policia e Egjiptit tha se ka arrestuar tre të dyshuar për sulmin me bombë në Kajro, nga i cili u vra një i ri francez dhe u plagosën më se 20 të tjerë, shumica prej tyre turistë perëndimorë.

Sulmi i djeshëm ishte sulmi më vdekje prurës kundër perëndimorëve në Egjipt, prej vitit 2006.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.
XS
SM
MD
LG