Ndërlidhjet

EULEX-i cakton gjykimin e parë


Gjykatës dhe prokurorë të misionit EULEX në Kosovë kanë caktuar për të hënën me 2 mars në Mitrovicë gjykimin e parë që nga fillimi i punës së këtij misoni.
Fjala është për një vepër penale kundër dy personave, të cilët akuzohen për vjedhje të rëndë në tetor të vitit 2007 të kryer në komunën e Leposaviçit.
Bëhet e ditur se trupin gjykues në këtë proces do ta përbëjnë vetëm përfaqësues të EULEX-it.
XS
SM
MD
LG