Ndërlidhjet

Emisari amerikan për Korenë nis turneun


Emisari i ri amerikan për Korenë Veriore, Stiven Bosvort mbërrinë sot në Kinë për të filluar bisedimet që kanë për qëllim ta bindin Phenianin të ndrëmarrë hapa drejt çarmatimit.
Kjo është vizita e parë e z. Bosvort, pas emërimit të tij për të mbikëqyrë negociatat me Korenë Veriore për programin bërthamor, ngase SHBA-të kanë shfaqur dronë se Pheniani po përgatitet të lansojë një raketë, e cila kohëve të fundit ka shkatuar tensione. Bosvort pas Pekinit do të vizitojë edhe Tokion dhe Seulin.
XS
SM
MD
LG