Ndërlidhjet

Khamenei: Obama në rrugë të gabuar rreth Izraelit


Udhëheqësi suprem i Iranit tha se presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama është duke e ndjekur të njëjtën "rrugë të gabuar" si ish presidenti George W. Bush në mbështetje të Izraelit.

Ayatollah Ali Khamenei e përshkroi Izraelin si "tumor kanceroz", dhe tha se "rezistenca" është e vetmja mënyrë për të shpëtuar Palestinën.

Komentet e Khameneit, i cili e ka fjalën e fundit për të gjitha politikat në Iran, u bënë sot në hapje të një konference ndërkombëtare në Teheran për mbështetje të Gazës dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG