Ndërlidhjet

SHBA i ofron ndihmë Meksikës


Komandanti i marinës amerikane, admirali Mike Mullen tha se SHBA-të janë të gatshme të ndihmojnë Meksikën në luftën kundër trafikantëve të drogës.

Mullen pohoi se Meksika ka nevojë urgjente për ndihmë. SHBA-të i kanë ofruar Meksikës helikopterë si dhe pasije të zbulimit për të ndjekur trafikantët e drogës veçanërisht në kufirin mes dy vendeve.

Nga dhuna e shkaktuar nga droga në Meksikë vitin e fundit kanë humbur jetën 5300 njerëz.
XS
SM
MD
LG