Ndërlidhjet

Clinton takohet me shtetarët turqë


Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton bisedoi në Ankara me kryeministrin turk Taip Rexhep Erdogan rreth tërheqjes së trupave amerikane nga Iraku, raportet Turqi-Armeni, kontributin turk në Afganistan dhe rolin e Turqisë në procesin e oaqes në Lindjen e Mesme.

Clinton do të takohet dhe me homologun e saj turk Ali Babaxhan dhe presidentin Abdullah Gul.
XS
SM
MD
LG