Ndërlidhjet

Tërmet 5 shkallësh në jugperëndim të Maqedonisë


Autoritetet në Maqedoni thonë se një tërmet i moderuar me intensitet preliminar prej 5 shkallësh e ka goditur pjesën jugperëndimore të këtij vendi, por nuk ka shkaktuar dëmtime ose lëndime të njerëzve.

Instituti Sizmologjik thotë se tërmeti ndodhi sot në orën 9:33, në malet afër Strugës.

Tërmeti është ndjerë në Strugë dhe në Ohër dhe në pjesë të tjera të Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG