Ndërlidhjet

Katër viktima nga rrezimi i aerpolanit


Të paktën katër persona e kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani të vogël të armatës së Ekuadorit, i cili kishte rënë mbi dy ndërtesa në qytetin Kit. Ministri i mbrotjes, Havier Ponse, ka thënë se në këtë fatkeqësi kanë humbur jetën tre pjesëtarë të armatës dhe një person në tokë. Në momentin e fatkeqësisë mbi këtë qytet kishte mjegull, e cila shpesh ka shkaktuar probleme në trafikun ajëror.
XS
SM
MD
LG