Ndërlidhjet

Kryeministri Gyurcsany paraqet dorëheqje


Kryeministri i Hungarisë, Ferenc Gyurcsany, tha sot se do të paraqesë dorëheqje, në mënyrë që qeveria e re të jetë më e gatshme për tu ballafaquar me krizën financiare në këtë vend.

Zoti Gyurcsany, që është lideri i Partisë Socialiste, tha se për dorëheqjen e tij zyrtarisht do ta informonte Parlamentin, ditën e hënë.

Hungaria ësht goditur shumë nga kriza financiare dhe për këtë arsye ka marrë mbi 25 miliardë dollarë kredi nga Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe nga instucionet e tjera.
XS
SM
MD
LG